Podřípský betlém, Bechlín

V malebné obci Bechlín nedaleko Roudnice nad Labem můžete v útulném obchůdku a zároveň ateliéru vidět unikátní novodobý betlém s pohyblivými figurkami z kukuřičného šustí.

Adresa:

Jiřina Šustrová - Prodejní dílna lidové tradice
411 86 Bechlín 18
Tel.:+420 416 838 267
+420 604 437 050

sustrovaj@seznam.cz
www.podripskybetlem.cz

Facebook


Pohyblivý Podřípský betlém

• působivá expozice s celoroční možností návštěvy
• ideální pro rodiny s dětmi, zájezdy a školní výlety spojené s návštěvou hory Říp
• multimediální scéna osvětlená a řízena elektronicky na 20 min.
• soubor více jak 230 figur z kukuřičného šustí na rozloze 4x2 m
• 38 pohybujících se figur

Jde o první betlém tohoto typu u nás i v Evropě. Osvětlené a ozvučené pohyblivé scény jistě nadchnou malé i velké návštěvníky. Příběh Zrození je divákům představen poutavou formou postupného odkrývání jednotlivých scén od rozsvícení komety, narození Ježíška až po ukázku života lidí na vesnici v období baroka v Čechách.

Jedinečnou pohádkovou scenérii a rekvizity ztvárnila na rozloze 4x2 m výtvarnice Kateřina Hejdová. Autorkou figurek z kukuřičného šustí a majitelkou obchodu je Jiřina Šustrová. O pohybovou mechaniku, elektronické řízení pohybu a světelné efekty se zasloužil Erik Schmidt.

Pro návštěvníky Podřípského betlému, kteří přijedou ve skupinách, připravujeme CELOROČNĚ dílny s tématikou lidových tradic, např. perník tlačený do dřevěných forem, výrobky z kukuřičného šustí a žitné slámy, výroba modrotisku. Na závěr návštěvy si mohou utvořit svůj vlastní ŽIVÝ BETLÉM.

Prohlídku betléma a dílny pro skupiny pořádáme dle předchozího objednání. Jednotliví návštěvníci se u nás zatím nemusí předem objednávat.

Kontakt: www.podripskybetlem.cz