Městské okruhy v Roudnici nad Labem

Projděte Roudnici nad Labem křížem krážem, několika okruhy!

Adresa:

Informační a dopravní centrum Podřipska
Arnoštova 88
413 01 Roudnice n. L.
www.vyletnarip.cz
infocentrum@vyletnarip.cz
Telefon: +420 412 871 501-2
Facebook

Turistická sezóna 2021 si pro své návštěvníky připravila řadu novinek. Tou největší z nich je nový městský okruh „Roudnice nad Labem v proměnách staletí“, který své účastníky prostřednictvím interaktivní aplikace provede od pravěké Roudnice až do 20. století. Pomocí načítání QR kódů, které jsou umístěny na cedulích v centru města, se návštěvníkovi postupně odkrývá v chytrém telefonu mapa s cestou, kterou předem nezná. Při úspěšném absolvování trasy, jejíž součástí je 11 zastavení, dojde účastník k cíli – vejde do 13. komnaty věže Hláska, a také získá svou odměnu.

Okruh takto zábavnou formou přiblíží návštěvníkovi město Roudnice nad Labem a jeho dějiny. Abyste si mohli okruh projít, potřebujete k tomu vstupenku, kterou zakoupíte v Informačním a dopravním centru Podřipska, chytrý telefon, připojení k internetu a dobrou náladu.

Stopovací hra TRIPPER také nabízí procházku městem Roudnice nad Labem, při které budete luštit šifry, hledat správné odpovědi, a nechybí ani historické zajímavosti. Brožuru zakoupíte v rovněž v Informačním a dopravním centru Podřipska, které je výchozím bodem již zmíněných okruhů. Nesmíme zapomenout na značený městský okruh, 4 km dlouhý úsek, který vás provede po roudnických památkách a dalších zajímavých místech.