Galerie moderního umění, Roudnice nad Labem

Galerie moderního umění sídlí v bývalé jízdárně lobkowiczkého zámku v Roudnici nad Labem, která byla postavena v poslední čtvrtině 17. století.

Adresa:

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, příspěvková organizace Ústeckého kraje
Očkova 5, 413 01 Roudnice nad Labem
Tel.:+420 416 837 301
galerie@galerieroudnice.cz
www.galerieroudnice.cz

V hlavním sále je umístěn výběr z galerijních sbírek, který představuje ilustrativní průřez dějinami českého výtvarného umění 20. století. Počíná impresionismem a tvorbou modernistických autorů, pokračuje kubismem a avantgardními proudy přes informelní, geometrické a figurativní tendence šedesátých let a směřuje k současné tvorbě, která bývá prezentována nejen aktuálními výstavami, ale také rozličnými intervencemi. Po boku stálé expozice jsou v galerii pořádány tematické či monografické výstavy, zahrnující nejširší spektrum výtvarných aktivit.

Za těžiště programu lze označit čtyři skupiny výstavních projektů – odborné prezentace významných osobností českého umění; site-specific instalace, vycházející z vizuálního a prostorového potenciálu zámecké jízdárny; přehlídky současného umění a experimentální tvorba.

Spolu s výstavní činností galerie realizuje také širokou škálu doprovodných programů, mezi něž patří komentované prohlídky, vzdělávací aktivity, workshopy i koncerty vážné a alternativní hudby.

Otevírací doba:
úterý – neděle: 10–17 hodin

V období před instalacemi nových výstav galerie uzavřena. Bližší info na www.galerieroudnice.cz

Vstupné:
základní: 60 Kč
snížené: 30 Kč (studenti, důchodci)
zdarma: děti do 15 let, studenti a pedagogové uměleckých škol a dějin umění, novináři, držitelé průkazů ZTP, ZTP-P, průkazů ICOM apod.
Každý pátek je vstup zdarma (mimo dobu instalace nových výstav).

Další informace v sekci: Za památkami města Roudnice nad Labem