Roudnický košt již posedmé

Matka příroda letos Roudnickému koštu opravdu přála. V sobotu 8. června příjemné dopolední teploty napomohly posledním přípravám a odpolední slunce bylo shovívavé k těm, kteří opustili degustační místnosti.

Kdy:

12.06.2019 - 13.06.2020
Adresa:

Říp o.p.s.
Očkova 2
413 01 Roudnice n. L.
www.vyletnarip.cz
info@ripops.cz
Telefon: +420 412 871 147-9
Facebook

Výrobci vína z litoměřické a mělnické podoblasti byli na Roudnickém koštu zastoupeni 26 vinařstvími. Více jak patnácti stům návštěvníkům koštu vinaři nabídli 230 vzorků a nespočet příběhů o víně a svojí práci.

Akce se uskutečnila již posedmé. Komnaty roudnického lobkowiczkého zámku praskaly ve švech, v reprezentativní barokní kapli celý den zněly krásné melodie v podání kytaristy a nechyběl výhled z balkónu na České středohoří a řeku Labe. Pro odpočinek mezi ochutnávkami byl na nádvoří připraven celodenní kulturní program doplněný o prodejní prezentaci regionálních výrobců a dalších místních řemeslníků. Pro děti jsme, mimo jiné, poprvé v Roudnici nad Labem představili Divadlo z bedny, které třemi pohádkami bavilo ty nejmenší návštěvníky koštu.

V hlasování o Vinaře koštu se na třetím místě hlasy návštěvníků umístil malovinař Pavel Bulín z Malých Žernosek, na druhém místě místní vinař Jan Podrábský a jako první (již pošesté) pan Bohuslav Schoř z nedalekých Libkovic pod Řípem.

V průběhu koštu probíhaly prohlídky románského hradu pod zámkem, v rámci mimořádné plavby připluli účastníci akce také lodí Dopravy Ústeckého kraje z Litoměřic.