Otevřeno s novými výstavami

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem opět otevřela své prostory veřejnosti.

Kdy:

03.12.2020 - 01.02.2021
Adresa:

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, příspěvková organizace Ústeckého kraje
Očkova 5, 413 01 Roudnice nad Labem
Tel.:+420 416 837 301
galerie@galerieroudnice.cz
www.galerieroudnice.cz

Od 3. 12. 2020 se Galerie moderního umění Roudnice nad Labem otevře po dlouhé době veřejnosti. Kromě stále expozice, zaměřující se na české umění 20. století, se návštěvníci mohou těšit na nové a velmi zajímavé výstavy.

První z nich je Sestup do propasti – dlouhodobě připravovaná výstava o českém symbolismu, jejíž instalaci zkomplikovala druhá vlna epidemie. Veškerá omezení s tím související měla za následek proměnu výstavy, která návštěvníky překvapí. Prostředí výstavy odráží současnou situaci, kdy boj proti koronaviru obrátil naše životy vzhůru nohama. Přesto si výstava zachovala své jádro a vy se můžete těšit na takové představitele českého symbolismu z přelomu 19. a 20. století, kterými jsou například Josef Mandl, Jan Peisler a Maxmilián Pirner.

Další výstava vás povznese mimo pozemský svět a vy se najednou ocitnete Ve světě džinů. Karolína Rossí, autorka výstavy, návštěvníky zavede za hranice konkrétna, do paralelní dimenze, kde žijí duchovní bytosti – džinové. Jak uvedla Rossí, téma pro roudnickou výstavu „vyplývá z inspirace mystickým učením súfismu o posmrtné cestě duše a podobě džinů.“.

Poslední výstavou je Sousoší v obrazech z cyklu ReVize za spolupráce s umělcem Jakubem Tajovským. Ve svých projektech se zaměřuje na krajinu, která se skládá jak z autentických krajinných prvků, tak i z člověkem vytvořeného prostředí.

Zahájení nových výstav proběhne bez vernisáže a návštěvníkům budou zpřístupněny do 17. 1. 2021. Maximální počet návštěvníků přítomných v sále činí 25 osob a zároveň je nutné dodržovat nezbytná hygienická opatření.