Ohlédnutí za Dny evropského dědictví

Dne 19. 9. 2020 se uskutečnily Dny evropského dědictví v Roudnici nad Labem. Jako každoročně šlo o příležitosti nahlédnout do prostor vybraných objektů, a to zdarma či za snížené vstupné.

Kdy:

24.09.2020 - 01.03.2021
Adresa:

Informační a dopravní centrum Podřipska
Arnoštova 88
413 01 Roudnice n. L.
www.vyletnarip.cz
infocentrum@vyletnarip.cz
Telefon: +420 412 871 501-2
Facebook

Díky změně termínu mimo klasické slavnosti vína byla možnost takto navštívit i lobkowiczký zámek, kde se nachází pozůstatky románského hradu a barokní kaple. Prohlídky probíhaly každou hodinu a plné kapacity skupin svědčily o velkém zájmu návštěvníků.

Dalším lákadlem pro turisty byla věž Hláska, která byla volně přístupná. Počasí turistům přálo, a tak si každý mohl užít jedinečný pohled na České středohoří.

Letošní novinkou byly prohlídky Vrchnostenského pivovaru Václava Eusebia. Návštěvníci tak měli možnost podívat se do prostor bývalé sladovny. Během prohlídky byly připomenuty jak důležité roky v historii pivovaru, tak i budoucnost sladovny. V jejích prostorách momentálně vzniká expozice věnující se sportu a průmyslu na Podřipsku.

Dále bylo možné zdarma navštívit Podřipské muzeum a Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem. Kostel Narození Panny Marie a klášter augustiniánů kanovníků nabídl komentované prohlídky za snížené vstupné, které probíhaly každou hodinu.