O prohlídky KD Říp byl velký zájem

Druhý adventní víkend se v Roudnici nad Labem nesl v duchu prohlídek historických objektů.

Kdy:

07.12.2020 - 31.01.2021
Adresa:

Říp o.p.s.
Husovo náměstí 58
413 01 Roudnice n. L.
www.vyletnarip.cz
info@ripops.cz
Telefon: +420 412 871 147-9
Facebook

Prohlídky románského hradu, barokního zámku a věže Hláska opět přilákaly desítky zájemců o historii. Ovšem ještě daleko větší zájem byl o prohlídky nově zrekonstruovaného Kulturního domu Říp na Husově náměstí.

Společnost Říp, o.p.s. připravila komentované prohlídky celého areálu KD Říp, včetně prostor, kam se běžný návštěvník kulturních pořadů při standardním provozu nedostane. Každý návštěvník dostal vytištěný kvíz týkající se historie kulturního domu.

Prohlídka začínala v tzv. domečku, přilehlém objektu ke KD Říp, kde po rekonstrukci nově vznikly dvě patra šaten pro účinkující, včetně kompletního sociálního zázemí. Návštěvníci si mohli prohlédnout i další prostory různých salónků, které v KD vznikly a budou využívány při různých typech akcí. Prohlídka byla zakončena ukázkou nové kinotechnologie v hlavním sále. Na úplný závěr byly organizované skupiny pozvány do Caffé Říp, kde po odevzdání kupónu z vyplněného kvízu dostali návštěvníci teplý nápoj zdarma.

Kapacita prohlídek byla plně využita a vzhledem k velkému zájmu budou prohlídky umožněny ještě 12. 12. při konání adventních trhů. Opět bude nutná rezervace vstupenky za symbolickou 1Kč na prohlídku objektu.