Letní Roudnice na lobkowiczkém zámku

Opět jsme si pro vás připravili akce na letní scéně zámku.

Kdy:

19.06.2020 - 31.08.2020
Adresa:

Informační a dopravní centrum Podřipska
Arnoštova 88
413 01 Roudnice n. L.
www.kulturaroudnice.cz
infocentrum@kulturaroudnice.cz
Telefon: +420 412 871 501-2
Facebook

Letní Roudnice nad lobkowiczkém zámku v zámecké zahradě na tak zvané letní scéně. To je řada koncertů, filmů, dvě pohádky a jeden festival. Dorazí například Poutníci, Brixtn nebo Lenka Dusilová. Z filmů můžeme vybrat například Rocketman (příběh Eltona Johna), Přes Prsty, Tenkrát v Hollywoodu nebo Mizerové navždy. Pohádky si pro vás připravilo oblíbené Sváťovo dividlo. Proběhne zde také festival Altros Rockfest.

Kompletní program naleznete na www.kulturaroudnice.cz

Kulturní léto roku 2020 bude pro Roudnici v mnohém nové a jiné. Naplno se využije travnatá plocha uprostřed areálu lobkowiczkých zámeckých zahrad, která je od centra města oddělena zástavbou kláštera a samotného zámku. Letní scéna „u bazénu“ disponuje základním vybavením a technickým zázemím, je přirozeně odhlučněna od zástavby a nabízí ohraničený areál. V rámci letošního programu si opravdu každý najde to své.

Letní kina jsou hitem posledních let. Proto i Roudnice nad Labem tento fenomén zařadila do stálé nabídky letního kulturního vyžití. Vybrané filmy jdou napříč všemi žánry. Téměř každý pátek tedy vyrazte s dekou na velkoformátové promítání českých nebo světových, česky nadabovaných, filmů.

Soboty v průběhu léta budou patřit koncertům. Vzhledem k situaci s Covid 19 bylo upuštěno od větších festivalů, kde by se musela řešit kapacita návštěvníků. Výjimkou je červencový Altros Rockfest, který v Roudnici nad Labem oslaví 20. ročník. Roudnici nad Labem čeká série koncertů naprosto odlišných žánrů, od country, rocku až po klasickou dechovku. Pro děti jsou samozřejmě připraveny nedělní pohádky.

Letní Roudnice 2020 reflektuje celosvětovou situaci ohledně šíření nemocí, proto je program koncipován jako velká letní párty. Při nepřízni počasí může dojít k aktuálním úpravám a změna programu je vyhrazena. Aktuální změny sledujte www.kulturaroudnice.cz

I na podzim to v Roudnici nad Labem bude žít a již nyní se můžete těšit na Roudnické vinobraní (12. 9.), výstavu veteránů Historici v Roudnici (19. 9.) a akci Zažít Roudnici jinak (19.9.).