Prezentace Roudnice nad Labem na veletrzích cestovního ruchu

Město Roudnice nad Labem bylo během ledna a února prezentováno na významných veletrzích cestovního ruchu. Na stánku Destinační agentury České středohoří byly představeny město Roudnice nad Labem i region Podřipsko se svou kampaní www.vyletnarip.cz.

Kdy:

25. 2. 2019 - 31. 12. 2019

Město Roudnice nad Labem bylo během ledna a února prezentováno na významných veletrzích cestovního ruchu. Na stánku Destinační agentury České středohoří byly představeny město Roudnice nad Labem i region Podřipsko se svou kampaní www.vyletnarip.cz.

Ve dnech 17. – 20. 1. 2019 se v Brně uskutečnil Regiontour - Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech. Čtyřdenní veletrh přilákal mnoho návštěvníků z řad odborníků i široké veřejnosti. Velký zájem byl o informační materiály týkající se cykloturistiky a turistických cílů na trase Labské stezky. Dotazů na možnosti aktivního vyžití ve městech Terezín, Litoměřice, Roudnice nad Labem a okolí padlo nespočet. Návštěvníci se opět velmi zajímali i o památnou horu Říp. Materiály a praktické informace o Českém středohoří a Podřipsku se rozdávaly téměř nepřetržitě. Návštěvníci si odnesli po stovkách kusů propagačních letáků Výlet na Říp: Roudnice nad Labem a Podřipsko a Podřipsko dětem, dále pak cykloturistické mapy Roudnice nad Labem a Podřipsko. K dispozici byla i nová cykloturistická mapa Labské stezky a okolí, turistická mapa Českého středohoří, leták s aktuálními akcemi či leták s nabídkou českých vinařských akcí. V pátek, v sobotu a v neděli proběhla na brněnském veletrhu i krátká vědomostní soutěž s představením destinace České středohoří a Podřipsko. Výhrou byly vždy tři regionální certifikované produkty – víno Fratava z Lobkowiczkého zámeckého vinařství Roudnice nad Labem, pivo Mazel z ústeckého Pivovar Hotelu Na Rychtě a vonný balíček z Levandulové farmy Židovice. V rámci veletrhu byl představen i nový sběratelský 4pohled k Měsíci věží a rozhleden České republiky 28. 9. – 28. 10., na němž jsou vyobrazeny roudnická věž Hláska, Kratochvílova rozhledna, hora Říp a rozhledna Na Horách u Rohatců. V prodeji bude od května 2019 v Informačním a dopravním centru Podřipska.

Návštěvníci uvítali informační materiály týkající se destinace České středohoří a Podřipsko i na zahraničním veletrhu Reisemesse Dresden, jenž se konal ve dnech 25. – 27. 1. 2019.

Užitečné informace i všechny zmíněné materiály byly k dispozici i na populárním mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který přivítal příznivce turismu již tradičně na pražském výstavišti v Holešovicích ve dnech 21. – 24. 2. 2019. Od února probíhala u příležitosti veletrhu cestovního ruchu zvací kampaň v pražském metru i na venkovních citylightech včetně distribuce pozvánek na akce na Podřipsku ve vybraných stanicích metra.

Ivana Racková, Říp, o.p.s.