Otevřené vinné sklepy na Podřipsku

První ročník jedinečné vinařské akce, která vás zavede k vinařům v okolí Řípu.

Kdy:

17.11.2018

Kde:

Roudnice nad Labem

Svá vína budou prezentovat drobní vinaři, ale k prohlídce budou pro návštěvníky otevřeny i rozsáhlé historické sklepy pod zámkem v Roudnici nad Labem.

Akce se uskuteční 17. listopadu 2018 od 9 do 20 hodin.

Ústředím akce bude Karlovo náměstí v Roudnici nad Labem, konkrétně travnatá plocha u Lobkowiczkého zámku při vstupu do hladomorny.

Vína se budou ochutnávat u těchto vinařů:

  • Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice n. L.
  • Vinařství Podrábský
  • Vinařství Piksa
  • Vinařství Schoř
  • Jevíněveské vinařství
  • A možná jedno překvapení.

Pro účastníky akce budou během dne jezdit speciální kyvadlové vínobusy na dvou linkách. Vínobus A na trase Roudnice n. L. Karlovo náměstí - Libkovice pod Řípem Vinařství Schoř - Jeviněves Jeviněveské vinařství a zpět. Vínobus B Roudnice n. L. Karlovo náměstí - vinice Sovice a zpět.

Možnost občerstvení bude v Roudnici n. L. u zámku a v Jeviněvsi. Na Sovici bude vyznačena výletní trasa po vinici s ochutnávkou zdejších vín. Na zámku v Roudnici budou probíhat nejen ochutnávky vín, ale také komentované prohlídky zdejších mimořádných sklepů.

Startovné činí 250Kč a zahrnuje: Speciální skleničku, nosičku na skleničku, vodu, mapu, celodenní jízdenku na uvedené vínobusy a několik žetonů do začátku. Jednotlivé ochutnávky u vinařů jsou za žetonky, každý je v hodnotě 5Kč, možnost startovat a zakoupit žetony bude v Roudnici nad Labem u zámku, na Sovici a v Jeviněveském vinařství. Žetony, které účastník neuplatní, budou pokladny vykupovat zpět za plnou cenu.

Veškeré informace získáte na tel.: 777 185 788