Ohlédnutí za Otevřenými sklepy na Podřipsku 2018

Třetí listopadová sobota nabídla Roudničanům i návštěvníkům města opravdu bohatý kulturní program a každý si v něm našel to „své“. Říp, o.p.s. připravil akci, která na Podřipsku nemá obdoby.

Kdy:

21.11.2018 - 15.11.2019
Adresa:

Říp o.p.s.
Očkova 2
413 01 Roudnice n. L.
www.vyletnarip.cz
info@ripops.cz
Telefon: +420 412 871 147-9
Facebook

17. listopadu se milovníci vína sjeli do Roudnice nad Labem, aby poprvé využili mimořádnou příležitost seznámit se s vinaři celého Podřipska během jediného dne. Od 9 hodin ráno až do pozdních večerních hodin vínomilci mohli navštívit místní vinaře v jejich sklepích. Do akce se zapojilo pět vinařů. Mezi jednotlivými sklepy účastníky přepravovaly speciální kyvadlové vínobusy na dvou linkách. Ústředím akce bylo Informační a dopravní centrum Podřipska v Roudnici nad Labem. Zde si návštěvníci zakoupili vstupenky a byli vybaveni degustační skleničkou s nosičkou, lahví vody a několika žetonky na zakoupení vzorků vín u jednotlivých vinařů. Degustační žetony bylo poté možno dokoupit na všech ostatních stanovištích.

V Informačním a dopravním centru Podřipska svá vína nabízeli vinaři Josef Piksa a Jan Podrábský, kteří nedisponují vinnými sklepy pro velké skupiny. Lobkowiczké zámecké vinařství rozlévalo svá vína v prostoru degustační místnosti hradu, zpřístupněny byly také rozsáhlé sklepy pod zámkem v rámci komentovaných prohlídek. Vínobusová linka zavezla účastníky na viniční trať Sovice, která přináleží k Lobkowiczkému zámeckému vinařství. Ochutnávky vína ze zdejších historických vinohradů bylo možné prodloužit si vycházkou po vinicích s jedinečným výhledem na celé Podřipsko. Tamtéž nabídl svá vína Václav Johanovský. Vínobusy poté zavezly účastníky do Libkovic po Řípem k vinaři Bohuslavu Schořovi, který sbírá na výstavách vín jedno ocenění za druhým. V Jeviněvsi probíhaly ochutnávky ve zdejším vinařství s rozsáhlým zázemím, které nabízí nejen skvělá vína a atmosféru, ale i občerstvení a možnost noclehu. Možnost odstartovat na tuto podřipskou „tour de vino“ bylo možné odkudkoli.

Vinaři nalévali nejen známá vína předchozích ročníků, ale také letošní mladá vína mimořádného roku 2018. Vzhledem k velkému zájmu milovníků vína se již nyní můžete těšit na příští ročník Otevřených sklepů na Podřipsku, který se bude konat 16. listopadu 2019. A pro ty netrpělivější z vás nabízíme ještě jiný termín do diářů, a to 8. června 2019, kdy se na vás budeme těšit na Roudnickém koštu.

Sledujte nás na facebooku Výlet na Říp a www.vyletnarip.cz