GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2018

Gigathlon Czech Republic se poprvé podívá na sever Čech do Ústeckého kraje. Centrální místo pro rok 2018 je Labe Aréna v Račicích, neboli Národní olympijské centrum vodních sportů.

Kdy:

31.8.2018 - 2.9.2018

Kde:

Račice
Adresa:

Gigathlon Czech Republic eventime s.r.o.
Václavské námestí 1, 110 00 Praha 1
Tel.:
info@gigathlon.com
http://www.gigathlon.com/czech-republic/

V září 2018 to však bude v Račicích a okolí jiná sportovní podívaná. Na účastníky čeká ve dvou závodních dnech celkem 322 km a 4100 m převýšení, které musí zvládnout v součtu všech pěti disciplín plavání, inline brusle, běh, silniční a horské kolo. Závodníci absolvují každý den všech pět disciplín v jiném pořadí, nově je v nabídce kromě klasického 2-denního Weekend Gigathlonu také 1-denní varianta, tzv. 1-Day Gigathlon (sobotní nebo nedělní část). Více k jednotlivým kategoriím ZDE.

Trasy závodu Gigathlon Czech Republic zavedou účastníky do těch nejhezčích koutů Ústeckého kraje, zejména do Českého středohoří. Sobotní trasy povedou z Račic na Mostecko a ty nedělní se odehrají v okolí centrálního místa Labe Arény. Každá z 10 etap je originální a povede jinými místy, zejména sobotní trasy ponesou známku vysokého sportovního výkonu a budou mít delší vzdálenosti a slušné převýšení. Nedělní trasy budou pro ty, co si vyberou jako startovní variantu Weekend Gigathlon nebo 1 Day Gigathlon - nedělní úsek, opětovnou výzvou a luxusním zakončením krásného sportovního víkendu.

Poznámka: Aktuální verze tras k 12.5.2018. Trasy budou průběžně aktualizovány a upravovány pořadatelem.

První disciplínou bude obdobně jako v roce 2017 SILNIČNÍ KOLO. Cyklisté budou mít čest zahájit víkendovou sportovní výzvu hromadným startem v 6:30 ráno, kde se vydají na rozmanitou pouť napříč Ústeckým krajem z Račic směr Mostecko. Cestou je čeká z počátku rovinatá část trasy přes Roudnici nad Labem kolem hradu Hazmburk podél vinařské oblasti Třebívlice. Odtud začne trasa měnit svůj profil a závodníci zjistí, že i České středohoří má své kopce a kopečky. Výhledy do krajiny budou senzační, trasa zavede účastníky i kolem nejvyšší hory kraje Milešovky a pak se již bude stáčet pomalu ale jistě do cíle na mostecké Matyldě, která se stane hlavním logistickým centrem sobotního závodu.

Štafetu převezmou na Matyldě PLAVCI, kteří prokřižují tuto vodní nádrž trasou o 3 km. Na břehu Matyldy na ně budou čekat závodníci disciplíny IN-LINE BRUSLE. In-linisti se mohou těšit na unikátní 4 km dlouhý ovál s kvalitním asfaltovým povrchem okolo Matyldy, který obkrouží celkem 7x.

Ze sobotního centra dění na Matyldě, se na svou pouť vydají v předposlední disciplíně závodníci na HORSKÉM KOLE. Gigathleti zmizí v lese, kdy budou kopírovat trasu již tradičního mountainbike závodu "Extreme bike Most". Oproti nedělní trase, si v sobotu přijdou na své především příznivci technického terénu. Na 40 km dlouhé trase po úzkých stezkách se vystřídá několik single tracků, kdy nebudou chybět ani úzké zatáčky tzv. "swichbacky". Po obkroužení místního vrcholku Ressl se závodníci sklouznou zpět na Matyldu, aby předali poslední štafetu dnešního dne, a to nadšencům v disciplíny BĚH. Běžce čeká atraktivní trať o délce půl-maratonu, kde závodníci nastoupají i nějaké ty výškové metry, za které na ně čeká na trase jako odměna hrad Hněvín, odkud se začnou spouštět pomalu do cíle sobotní etapy.

Atmosféra prvního závodního dne tak vyvrcholí na Matyldě za společného fandění až do dosažení cíle posledním závodníkem.