FEDO 2018 - Národní festival dechových orchestrů (29. ročník)

V dvouletém intervalu se letos ve Štětí opět uskuteční tradiční Národní festival dechových orchestrů FEDO 2018. Ve dnech 22. - 24. června se na 29. ročníku této akce představí orchestry z Čech i ze zahraničí.

Kdy:

22.6.2018 - 24.6.2018

Kde:

Štětí

FEDO představuje jeden z největších mezinárodních festivalů v ČR. Letošního 29. ročníku festivalu se zúčastní deset tuzemských orchestrů a tři orchestry ze zahraničí.

Pátek

Pvní přehlídkový koncert se koná v pátek 22. 6. od 18. hod. na Husově náměstí, kde se představí orchestry z Nizozemí, Polska, a Slovenska.

Sobota

Sobotní ráno bude na Husově náměstí opět patřit souborům ze zahraničí. Odpoledne pak projde průvod všech zúčastněných orchestrů a mažoretek městem až na Nové náměstí. Tam bude festival slavnostně zahájen. Druhý přehlídkový koncert začne v sobotu v 14.30 hodin na Husově náměstí. Představí se na něm deset tuzemských orchestrů. V neděli bude programu festivalu pokračovat vystoupením mažoretkových skupin na Husově náměstí. Vrcholem třídenního festivalu je závěrečný Monstrkoncert.

VÍCE INFORMACÍ K PROGRAMU NAJDETE NA www.fedo.cz nebo Facebooku. zde.

Na tuto akci se lze dopravit i lodí, a využít tak jedné z MIMOŘÁDNÝCH PLAVEB linky 901 DÚK. Loď vyplouvá z Litoměřic v 8:30 a pluje přes Nučnice, Libotenice, Roudnici nad Labem do Štětí s příjezdem ve 12:05 a pokračuje dále až do Mělníka. Zpět ze Štětí loď vyplouvá v 19:00 a končí v Roudnici nad Labem o hodinu později.